Τμήμα Ιστορίας και Αρχαιολογίας

ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΙ, ΟΔΗΓΟΙ ΣΠΟΥΔΩΝ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΕΓΓΡΑΦΑ

Για τον Κανονισμό Εκπόνησης Εργασιών του Τμήματος Ιστορίας και Αρχαιολογίας του ΕΚΠΑ πατήστε εδώ.

Για τον Ιδρυματικό Κανονισμό του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών πατήστε εδώ.

Για τον οδηγό σπουδών του τρέχοντος ακαδημαϊκού έτους πατήστε εδώ και για το ειδικό παράρτημα όπου περιλαμβάνονται τα περιγράμματα των σεμιναριακών μαθημάτων του τρέχοντος έτους πατήστε εδώ.

Για τον Κανονισμό Διαχείρισης Παραπόνων και Ενστάσεων των φοιτητών πατήστε εδώ.

Για τον Κώδικα Δεοντολογίας και Καλής Πρακτικής του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών πατήστε εδώ.

Για τις ευκαιρίες που προσφέρονται σε φοιτητές του Τμήματος Ιστορίας και Αρχαιολογίας του ΕΚΠΑ μέσω του προγράμματος κινητικότητας Erasmus+ μπορείτε να συμβουλευθείτε το σχετικό Κανονισμό εδώ.

Για τις ευκαιρίες πρακτικής άσκησης των φοιτητών του Τμήματος Ιστορίας και Αρχαιολογίας του ΕΚΠΑ, μπορείτε να συμβουλευθείτε το σχετικό Κανονισμό εδώ.

Για την πλέον πρόσφατη μελέτη απορρόφησης των αποφοίτων του Τμήματος Ιστορίας και Αρχαιολογίας του ΕΚΠΑ πατήστε εδώ.